Częste pytania

Jakich rzeczy nie powinien robić pies?

Czy wiesz, że szkolenie psa ma wiele wspólnego z tym jak postępujemy przy wychowywaniu dziecka? Nawet jeśli twoim pierwszym odruchem jest dostarczeniu mu wszystkich zachcianek, to brak prawidłowego wychowania od najmłodszych lat i brak socjalizacji doprowadzi do zaburzeń behawioralnych. Wiedzą o tym dobrze weterynarze i etolodzy.

W tym kontekście magazyn Business Insider przeprowadził wywiady z kilkoma z tych specjalistów, aby ostrzec nas o praktykach, do których przyzwyczajamy ich codziennie, a które jednak stanowią zagrożenie dla ich zdrowia fizycznego i psychicznego. Nieuwzględnienie ich może powodować u nich choroby i problemy we współżyciu, wynikające ze złego szkolenia.

Zostawianie otwartych drzwi do łazienki

Umożliwienie psu dostępu do łazienki daje mu wolną rękę do spożywania i zabawy z wieloma toksynami, nawet woda z toalety może powodować zaburzenia trawienia. Kolorowe i atrakcyjne opakowania wód kolońskich, żeli, dezodorantów czy kosmetyków przyciągną uwagę Twojego najlepszego przyjaciela. Dlatego specjaliści zalecają obniżenie deski sedesowej i zamknięcie drzwi do łazienki.

Karmienie ich naszym jedzeniem

Wątroba psów nie jest w stanie przyswoić dużych ilości tłuszczów z którymi my ludzie możemy sobie poradzić. W tym sensie, pomimo tego, że jest członkiem rodziny, nie należy go traktować smażonymi potrawami, czekoladą, słodyczami, solą lub gotowymi potrawami. Są to pokarmy, które mogą powodować zatrucia pokarmowe. Poznasz to po ich wymiotach lub obecności biegunki. Jeśli ta praktyka będzie się powtarzać, może doprowadzić do zapalenia trzustki i/lub otyłości, co znacznie skróci ich oczekiwaną długość życia.

Zakładanie okularów przeciwsłonecznych

Włókno optyczne w okularach, których używamy do ochrony przed słońcem jest wykonane, między innymi z tlenku cynku. Oprócz tego, że jest szkodliwy dla oczu twojego zwierzaka, jeśli go spożyje i ten tlenek dotrze do jego żołądka, może uszkodzić jego jelita.

-->