Psy

Jak pozbyć się pcheł u psa?

Nikt z nas nie lubi pcheł, a w szczególności nasz pies. Są to małe prawie niewidoczne gołym okiem pasożyty, które są uciążliwe dla pupila. Potrafią gryźć co powoduje, że wszystko go swędzi. Na rynku istnieje wiele gotowych środków do walki z pchłami, jednak większość z nich zawiera szkodliwe dla zdrowia i życia substancje. Środki te mogą wywołać skutki uboczne w postaci nudności jak również raka. Do naturalnych preparatów, które pomogą w walce z intruzami zalicza się różnego rodzaju szampony przeciw pchłom. Należy myć nim pieska. Następnie wyczesywać je specjalnym grzebieniem na pchły, który można zakupić u lekarza weterynarii. Skutecznym sposobem jest również spryskane psa octem ponieważ pchły tego zapachu nie cierpią. Należy spryskać również budę lub miejsce gdzie nasz pupil odpoczywa aby nie zagnieździły się tam pchły.

Zastanów się nad tym przed adopcją psa

Głównym problemem w zwalczaniu populacji pchły domowej są oporne poczwarki. Mogą one leżeć uśpione nawet przez wiele miesięcy i trudno ich się pozbyć.
Jedną z metod pomocną w walce z pchłami jest regularne i dokładne odkurzanie. Uda się w ten sposób usunąć dorosłe pchły z podłogi i larwy z dywanu.

One thought on “Jak pozbyć się pcheł u psa?

Comments are closed.

-->