Częste pytania

Jak wesprzeć bezdomne zwierzęta?

Adopcja

Jest to najbardziej skuteczny i oczywisty sposób, aby pomóc zwierzęciu znajdującemu się na ulicy. Kiedy adoptujesz psa, dajesz mu drugą szansę i dajesz mu dom, którego potrzebuje; jednak twoja dobra intencja i miłość do zwierząt nie jest jedynym wymaganiem. Zanim to zrobisz, musisz ocenić, czy masz czas, aby się nim zająć, chodzić i bawić się z nim, czy masz niezbędne zasoby ekonomiczne, aby go nakarmić i zabrać go do weterynarza, a nawet powinieneś zastanowić się, czy przestrzeń w twoim domu jest odpowiednia. Jeśli nie, zamiast adoptować, możesz wesprzeć bezdomne zwierzęta w inny sposób.

 

Tymczasowa opieka

 

Jeśli nie możesz zostać właścicielem psa lub nie czujesz się na to gotowy, ale chcesz pomóc i masz miejsce w swoim domu, możesz tymczasowo przygarnąć zwierzę. Jeśli jest chore lub ranne, może wyzdrowieć wygodnie w Twoim domu, a Ty możesz znaleźć mu rodzinę wśród swoich kontaktów, podczas gdy zwierzę pozostanie z Tobą. Schroniska dla zwierząt są często bardzo zatłoczone i potrzebują wsparcia ludzi.

 

Wolontariat

 

Jak już wspomnieliśmy, schroniska potrzebują wszelkiej pomocy, jaką mogą uzyskać, potrzeby będą zależeć od każdej organizacji, niektóre potrzebują ludzi do pomocy w części administracyjnej, na przykład z ich kampaniami informacyjnymi. Są też schroniska, w których możesz iść na spacer z psami i bawić się z nimi.

 

Przekaż darowiznę

 

Jeśli chcesz pomóc bezpańskim psom, ale nie masz czasu na wolontariat lub adopcję zwierzęcia, możesz pomóc przekazując darowiznę na rzecz schronisk dla zwierząt na wiele sposobów:

Przekazując pieniądze

Uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych przez schroniska. Niektórzy tworzą loterie lub zbiórki pieniędzy, aby zebrać fundusze.
Przekazując schronisku potrzebne artykuły, np. karmę, smycze czy legowiska. W tym celu odsyłamy Cię na tę stronę.

Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta domowe

 

Istnieje ogromna nadpopulacja zwierząt na ulicy, ponieważ większość z nich nie jest sterylizowana, nawet wiele psów, które mają domy, nie jest. Innym sposobem na pomoc jest bycie odpowiedzialnym właścicielem, jeśli masz psa, wysterylizuj go, procedura ta może być nawet darmowa w niektórych klinikach.

 

Zgłoś znęcanie się nad zwierzętami

 

Jeśli widzisz zwierzę, które jest maltretowane lub w niebezpieczeństwie, zgłoś to władzom. Przełamanie się i zgłoszenie może być trudne, ponieważ może to być sąsiad lub znajomy, ale ważne jest, aby to zrobić, ponieważ stawką jest bezpieczeństwo żywej istoty.

 

 

-->